سیستم عامل هارمونی در راه گوشی هایی که بدون سرویس گوگل عرضه شده‌اند

سیستم عامل هارمونی در راه گوشی هایی که بدون سرویس گوگل عرضه شده‌اند
27 اسفند

سیستم عامل هارمونی

همانطور که در مطالب گذشته به موضوع مشکلات هواوی با آمریکا در واقع دولت ترامپ پرداختیم، در زمان این رئیس جمهور هواوی دسترسی هایش به سرویس های گوگل محدود و قطع شد. در پی آن هواوی طی اقدامی از قبل پیش بینی شده سرویس های موبایلی خودش تحت عنوان HMS را معرفی و روانه بازار کرد.

همچنین طی گفته های هواوی، این کمپانی از سال 2016 مشغول طراحی و توسعه سیستم عامل اختصاصی اش یعنی سیستم عامل هارمونی HarmonyOS بوده است و این فرصت را سکوی پرتابی روبروی خودش دید تا آن را هم وارد مرحله آزمایش کند.

از آن زمان تا کنون دستگاه هایی که بدون سرویس های گوگل روانه بازار شده اند تحت عنوان سیستم عامل اندروید اما با سرویس های هواوی در حال فعالیت هستند.

اخباری به گوش می‌رسد که هواوی قصد دارد سیستم عامل هارمونی HarmonyOS را راهی گوشی های هوشمند و دستگاه‌هایی کند که بدون پشتیبانی از سرویس های گوگل عرضه شده اند تا در پی این اقدام اکوسیستم خودش را بزرگ و بزرگ تر کند.

هارمونی

از جمله اقدام های مثبتی که از سوی هواوی انجام شده است می‌توان به نقشه هواوی Huawei Petal Maps، سیستم سرچ هواوی Huawei Petal Search و سیستم ایمیل هواوی Huawei Petal Mail نیز اشاره کرد که مشخصا در راه درستی قرار گرفته اند و در حال پیشروی هستند.

چندی پیش هواوی خبر از انتشار هارمونی برای چیزی حدود 200 میلیون گوشی هوشمند هواوی داد که این تعداد مدل های بسیاری را در بر خواهد گرفت و در آینده ای نه چندان دور باید منتظر بمانیم و مدل های دقیق گوشی های هواوی که سیستم عامل هارمونی را دریافت خواهد کرد را ببینیم.

اما در ادامه از منبعی موثق در بین خبرگزاری های چینی خبری به بیرون منتشر شد که هواوی قصد دارد سیستم عامل هارمونی HarmonyOS را برای گوشی های مجهز به تراشه های Kirin 710، Kirin 810، Kirin 820، Kirin 820E، Kirin 980، Kirin 985، Kirin 990 و همچنین Kirin 9000 هستند نیز عرضه کند.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...