آشنایی بیشتر با سرویس هواوی HMS

آشنایی بیشتر با سرویس هواوی HMS
24 اسفند

آشنایی بیشتر با سرویس هواوی HMS

اگر فکر می‌کنید که با تحریم های آمریکا هیچ برنامه و اپلیکیشنی را نمی‌توان به روی گوشی های هواوی نصب کرد سخت در اشتباه هستید چرا که هر برنامه و اپلیکیشنی که دوست دارید را به راحتی می‌توانید دانلود و نصب نمایید.

هواوی پیش از ایجاد اختلافاتش با آمریکا و اعمال تحریم ها و محدودیت در دسترسی به سرویس های گوگل به فکر توسعه و ساخت سرویس های احتصاصی خودش افتاده بود و از سال 2016 برنامه ریزی برای زیر ساخت های این کار را شروع کرده بود تا بعد از اعمال محدودیت ها سختی زیادی را روبروی خودش نبیند.

اپ استور یا فروشگاه اپ گالری AppGallery تنها یکی از سرویس های هواوی HMS است که به شما اجازه می‌دهد از طریق آن به دانلود و نصب برنامه های مورد نیاز خود بپردازید.

 

تماشا در یوتیوب

ساخت آیدی هواوی و نصب اپلیکیشن در HMS

اما قبل از آن شما همانند هر پلتفرم دیگری نیاز به یک اکانت دارید که به راحتی و با مراجعه به بخش تنظیمات یا Settings گوشی خود در همان ابتدای صفحه با انتخاب گزینه ورود به شناسه هواوی Log in with Huawei ID می‌توانید مراحل ثبت نام و ساخت اکانت هواوی یا آیدی هواوی خود را بسازید. این نکته را هم توجه داشته باشید که برای این کار می‌توانید حتی از اکانت گوگل، فیسبوک و یا توییتر خود هم استفاده کنید که مرسوم ترین روش استفاده از اکانت گوگل است.

بعد از ساخت آیدی هواوی و لاگین شدن در آن و با ورود به اپ استور یا فروشگاه اپ گالری AppGallery با دنیای جدید سرویس های موبایل هواوی HMS یعنی اپلیکیشن های اختصاصی هواوی نظیر Petal Mail، Petal Maps و ... و همچنین اپلیکیشن های ثالث خصوصا اپلیکیشن های ایرانی پرکاربرد برای ما ایرانی ها مثل اپلیکیشن Snapp و ... را دانلود و نصب کنید. اپلیکیشن های ایرانی بسیار زیادی در اپ گالری هواوی قرار گرفته اند و این اپلیکیشن ها در حال بیشتر شدن نیز هستند تا کار برای کاربران ایرانی بسیار راحت تر شود.

اما برای استفاده از برنامه هایی که تحت سرویس گوگل هستند باید چه کار کنیم؟

اصلا نگران این موضوع نباشید چرا که هواوی برای این مسئله هم راه حلی پیش پای کاربرانش گذاشته است. برای استفاده از جیمیل و اکانت گوگل فقط کافیست مرورگر را باز کنید و با زدن نقطه چین بالا سمت راست اکانت گوگل خودتون رو وارد و سینک کنید.

اما چطور بدون در اختیار داشتن اپ جداگانه و بدون دردسر وارد جیمیل بشیم؟

فقط کافیست از قسمت بالا سمت چپ سه نقطه را لمس کرده و گزینه افزودن به صفحه اصلی رو بزنیم.

چطور مخاطبین و یا شماره هایی که با اکانت گوگل سینک کرده بودیم رو بازیابی کنیم و در دسترس داشته باشیم؟

این مورد هم بسیار ساده است، تنها با باز نمودن مرورگر گوشی و انتخاب مربع نقطه چین بالای صفحه با گزینه مخاطبین یا Contact مواجه می‌شویم و در ادامه با طی کردن مراحل انتقال سازی به راحتی انجام می‌شود.

برای استفاده از یوتیوب هم هیچ مشکلی وجود ندارد و به راحتی با طی کردن مراحلی که برای جیمیل رفتیم این کار انجام می‌شود.

در این ویدیو به صورت جامع و کامل به تمام قابلیت ها و سوالاتی که در ذهن همه در رابطه با نصب اپلیکیشن در گوشی های جدید هواوی وجود دارد پاسخ داده شده است. در ادامه خوشحال می‌شویم تا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

تماشای ویدیو در آپارات

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...