فقط دو درصد از قطعات تبلت هواوی میت پد پرو ساخت آمریکا است

فقط دو درصد از قطعات تبلت هواوی میت پد پرو ساخت آمریکا است
20 اسفند

با توجه به پیشرفت روزافزون هواوی در صنعت تکنولوژی و تولید قطعات الکترونیکی، این کمپانی به سمت کاهش هر چه بیشتر وابستگی اش به قطعات سخت افزاری شرکت های آمریکایی قدم برمی‌دارد. موضوعی که به طور کاملا واضح در تبلت هواوی میت پد پرو قابل مشاهده است.

کالبد شکافی تبلت هواوی میت پد پرو

طی کالبد شکافی تبلت هواوی MatePad Pro توسط یک گروه چینی اخباری منتشر شد که مدل وای فای این تبلت فقط دو درصد از قطعاتش توسط شرکت های آمریکایی تولید شده است و این یعنی کاهش وابستگی هواوی به قطعات سخت افزاری این شرکت ها.

با توجه به کالبد شکافی و بررسی انجام شده، تبلت هواوی میت پد پرو در مجموع از 1411 تکه سخت افزاری تشکیل شده است که در این میان 1148 قطعه آن تولید ژاپن است و این عدد یعنی 81.4 درصد از کل قطعات این تبلت، همچنین سنسورهای دوربین این تبلت نیز باز هم تولید شرکت های ژاپنی است. نکته جالب توجه این که این با وجود این درصد تولید قطعات ژاپنی تنها 4.6 درصد از تمام هزینه های تولید این تبلت را قطعات ژاپنی تشکیل می‌دهد.

15.9 درصد از قطعات سخت افزاری هواوی میت پد پرو ساخت چین است و چیزی نزدیک به 71 درصد هزینه ساخت را تشکیل می‌دهد. این موارد شامل چیپست ها، بخش های غیر الکترونیکی، متصل کننده ها و صفحه نمایش هستند.

matepad pro

اما درصد باقی مانده یعنی 28 قطعه دیگر تولید آمریکاست که سهم این 28 قطعه سخت افزاری تنها دو درصد است و هزینه آن معادل 4.6 درصد از هزینه های ساخت تبلت میت پد پرو می‌باشد. این قطعات آمریکایی تراشه های مجتمع مدار تغذیه هستند.

اما 0.2 درصد از قطعات سخت افزاری این تبلت را که سه بخش مهم تراشه های حافظه آن هستند توسط شرکت های کره جنوبی با سهم 15.7 درصد هزینه تولید، را تشکیل می‌دهند.

با این وجود و بررسی های انجام شده همگی نشان گر این است که هواوی تا حد بسیار زیادی تولید کنندگان آمریکایی قطعات سخت افزاری محصولاتش را کنار زده و به توانمندی های سایر شرکت ها روی آورده است.

منبع: huaweicentral.com

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...