طبقه بندی دسترسی کاربران به وی پی ان VPN و اینترنت

طبقه بندی دسترسی کاربران به وی پی ان VPN و اینترنت
18 اسفند

طبقه بندی دسترسی VPN

دبیر شورای عالی فضای مجازی در رابطه با نهایی شدن مراحل طبقه بندی دسترسی کاربران در طرح مدیریت وی پی ان VPN و اینترنت خبر داد.

همانطور که ابوالحسن فیروزآبادی به خبرگزاری مهر گفته است، طرح مدیریت VPN و اینترنت در سطح کشور با هدف طبقه بندی دسترسی کاربران در راستای محافظت و صیانت در فضای مجازی قرار است به مرحله اجرایی در آید و این طرح با همکاری وزارت ارتباطات، کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه و همچنین معاونت فضای مجازی در حال نهایی شدن می‌باشد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی، آقای فیروزآبادی در ابتدای سال 1399 به ترتیب دادن چنین آیین نامه ای جهت ارائه و واگذاری VPN برای اقشار و طبقات مختلف مردم با توجه به نوع شغلشان خصوصا کسب و کارهای مورد نیاز اشاره کرده بود تا بتوانند بر حسب نیازشان از آن استفاده نمایند.

در همان زمان فیروزآبادی اشاده کرد که این طرح قدیمیست و قبلا مطرح شده بوده اما به مرحله اجرا نرسید.

فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی اشاره کرده است وزارت ارتباطات واجدان شرایط برای بهره مندی از سرویس VPN و استفاده قانونی، مشخص خواهد کرد و مجری این طرح خواهد بود. همچنین اضافه کرد که :

" این وزارت خانه به صورت مستقیم مجوز واگذاری وی پی ان قانونی را مدیریت خواهد کرد تا اصناف و کسب و کارهای واجد شرایط از آن بهره مند شوند و یا اینکه صدور این مجوز را به یک اپراتور ارائه دهنده سرویس های اینترنتی واگذار میکند ".

VPN

در هر صورت امیدواریم هر چه زودتر تکلیف این طرح مشخص شود تا به صورت واضح تری بتوانیم در مورد آن به بحث و گفت و گو بپردازیم. البته که علاوه بر چنین طرحی امیدواریم که وضعیت پایداری و کیفیت اینترنت در سطح کشور به میزان مطلوبی برسد تا کاربران به مشکلاتی که هم اکنون با آنها دست و پنجه نرم می‌کنند مواجه نشوند. البته که با استقرار سایت های شبکه نسل پنجم اینترنت همراه و گسترش آن در نقاط مختلف کشور این امیدواری بیش از پیش بیشتر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...