فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران

فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران
16 اسفند

قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران

اخیرا مطابق گزارش بسیاری از کاربران متوجه شدیم که قابلیت مسیریابی گوگل مپ برای کاربران ایرانی نیز فعال شده است.

گوگل مپ Google Maps

بدون شک اپلیکیشن گوگل مپ (Google Maps) یکی از قدرتمندترین و از جمله مراجع بسیاری اپلیکیشن های مشابه است که با استفاده از سرویس های گوگل مپ برنامه‌شان را ارائه می‌دهند.

گوگل مپ برای اولین بار در سپتامبر سال 2008 برای اندروید و ios عرضه شد و نقش بسیار مهمی را در پیشرفت گوشی های هوشمند در زمینه موقعیت یابی و مسیریابی و نقشه ایفا نمود.

می‌توان گفت تمام برنامه ها و اپلیکیشن های موقعیت یابی، مسیریابی و هر اپلیکیشن دیگری که به نوعی به موقعیت مکانی در ارتباط باشد متصل به سرویس های گوگل مپ هستند و مرجع رسمی تمامی آنهاست و به نوعی اگر گوگل مپ نباشد هیچ یک از آنها وجود نخواهند داشت و کارایی لازم را از دست خواهند داد.

گوگل مپ Google Maps بدلیل همگام بودن سرویس گوگل با اندروید در تمامی گوشی های اندرویدی به صورت پیشفرض نصب بوده و کاربران از آن به عنوان برنامه پیشفرض مربوط به موقعیت یابیشان استفاده می‌کنند، همچنین کاربران iOS نیز با وجود اپلیکیشن Maps اختصاصی خودش باز هم اولین برنامه ای که برای نصب آن اقدام می‌کنند گوگل مپ است.

قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران

اپلیکیشن گوگل مپ از همان ابتدا دارای قابلیت مسیریابی یا همان Navigation بود و بسیاری از کشورهای جهان از آن بهره مند بودند اما این قابلیت برای کاربران ایرانی قابل استفاده نبود.

گوگل مپ در ایران

تا چندی پیش برای ما کاربران ایرانی در گوگل مپ فقط امکان دیدن یک دورنما از مسیر مبدا به مقصد را داشتیم و قابلیت راهنمای حرکتی فعال نبود. اما هم اکنون گویا این محدودیت برای ما کاربران ایرانی برداشته شده است و امکان استفاده از قابلیت مسیریابی گوگل مپ را داریم. البته بیشتر این گزارشات از کاربران اندرویدی بوده است و هنوز برخی کاربران iOS به آن دسترسی ندارند.

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که این امکان برای شما فعال شده است برای استفاده از آن فقط کافیست لوکیشن یا GPS گوشی خود را فعال کرده تا موقعیت مکانی شما را پیدا کند و سپس با انتخاب نقطه مقصد وزدن گزینه Start مشاهده می‌کنید که مسیریابی شروع به کار می‌کند.

در آینده امیدواریم سایر محدودیت ها و دسترسی هایی که به اپلیکیشن های مختلف داریم نیز فعال شوند تا کاربران ایرانی بیش از پیش از استفاده گوشی هوشمند خود و اپ ها لذت ببرند.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...