خانه هوشمند با هواوی Smart Home

خانه هوشمند با هواوی Smart Home
11 اسفند

خانه هوشمند با هواوی Smart Home

در کنگره موبایل شانگهای 2021 که هفته گذشته انجام گرفت، هواوی از پروژه ای جدید و هیجان انگیزی تحت عنوان Smart Home یا همان خانه هوشمند پرده برداری نمود. با این پروژه هواوی می‌توان در آینده به ساخت خانه های تماما هوشمند امید بیشتری داشت و در صورت تحقق چنین پروژه ای، زندگی های هیجان انگیزی در انتظارمان خواهد بود.

خانه ای به مساحت 550 متر مربع تشکیل شده از اتاق نشیمن، آشپزخانه، اتاق مطالعه، سالن ورزشی، اتاق سرگرمی، پارکینگ و ... مجهز به محصولاتی با قابلیت ارتباط بیسیم و هوشمند شامل گوشی هوشمند، تلویزیون هوشمند، بلندگوهای هوشمند، کامپیوتر شخصی PC، تبلت، ساعت هوشمند و ... همگی تدارکات هواوی برای این نمایشگاه یعنی MWC Shanghai 2021 بود که به حق این حجم از آماده سازی برای این نمایشگاه حیرت آور بود.

پروژه Smart Home یا خانه هوشمند هواوی ایده ای بسیار بزرگ است که در عمل تجربه ای هوشمند، تعاملی و زندگی‌ای راحت را به ارمغان خواهد آورد. در این پروژه از محصولات و تکنولوژی های هواوی استفاده شده بود که همگی HarmonyOS، HiLink و HiCare را در بر می‌گرفتند. خانه به تصویر کشیده شده توسط هواوی یک نمونه بارز از خانه ای هوشمند و اینترنت اشیاء بود.

خانه هوشمند Smart Home

هواوی در این نمایشگاه اتاق نشیمنی را نشان داد که با به زبان آوردن چند کلمه، دستیار صوتی را فراخوانده و حالت بازگشت به خانه فعال شود. با فعال شدن حالت بازگشت به خانه توسط دستیار صوتی، دستگاه تسویه و تهویه هوا فعال و همچنین چراغ‌های خانه روشن و پرده ها کشیده می‌شوند. در آشپرخانه محصولات هوشمندی مجهز به سیستم عامل هارمونی HarmonyOS آماده کنترل از راه دور توسط گوشی هوشمند بودند. هواوی با استفاده از لپ تاپ Huawei MatePad Pro  و تلویزیون Vision TV 65 اینچ با کیفیت 4K را در اتاق سرگرمی نشان داد. در پی آن سالن ورزشی خانگی به نمایش درآمد که با قابلیت های ساعت هوشمند هواوی Watch GT2 Pro در پایش وضعیت سلامت و تمرینات ورزشی استفاده می‌شد. در قسمتی دیگر لحظه ورود به پارکینگ به نمایش درآمد که درب پارکینگ با استفاده از گوشی هوشمند هواوی باز و سپس بسته شد. همچنین همگام سازی اپلیکیشن های گوشی هوشمند با سایر دستگاه ها برای کنترل آنها مثل دستگاه پخش موسیقی و ... .

خانه هوشمند

هواوی بنا به گفته خودش تلاش دارد تا تعاملی بین انسان و محیط اطرافش را از طریق فرامین صوتی ایجاد کند و زندگی را بهبود ببخشد. باید منتظر بمانیم تا در آینده ببینیم این پروژه ( خانه هوشمند Smart Home ) توسط هواوی به چه سرانجامی خواهد رسید.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...