بازطراحی رابط کاربری و فروشگاه اپ گالری هواوی AppGallery

بازطراحی رابط کاربری و فروشگاه اپ گالری هواوی AppGallery
3 اسفند

بازطراحی رابط کاربری و فروشگاه اپ گالری هواوی AppGallery

پس از تحریم های سختگیرانه آمریکا در سال 2019 علیه هواوی و اعمال محدودیت های سرویس های گوگل و حتی سعی در اخلال عملکرد آنها در سیستم‌های اندرویدیشان، هواوی به خوبی مدیریت بحران نموده و با معرفی و در جریان انداختن سیستم سرویس های موبایل هواوی و فروشگاه نرم افزاری اپلیکیشن پاسخ بسیار زیرکانه‌ای را در این راستا به تحریم های آمریکا داد، البته که شاید اینطور به نظر برسد که هواوی در پاسخ به تحریم های آمریکا چنین حرمتی را پیاده سازی کرده است اما اگر کمی عمیق‌تر به داستان نگاه کنیم متوجه میشویم که طراحی و توسعه چنین سیستمو سرویسی کاری نبوده و نیست که به اصطلاح یک شبه و طی مدت زمان کوتاهی به ثمر بشیند. مطابق گفته های هواوی کارهای طراحی و توسعه این سرویس از سال 2016 آغاز شده است و هیچ ارتباطی به قضیه تحریم ها نداشته است و از پیش هواوی برنامه ریزی دقیقی برای آن داشته است.

در طی مدت زمانی کوتاه هواوی به جایی رسیده است که در هر ماه بیش از نیم میلیون کاربر فعال را در سرویس های موبایل "اپ گالری AppGallery" خود میبیند. پس نتیجه میگیریم که این سرویس به قدری کار شده و دقیق هست که بتوان حرف های هواوی را در این راستا پذیرفت و کاملا هم منظقی به نظر میرسد.

هواوی پس از مواجهه با استقبال بی نظیر طرفدارانش از این سرویس تصمیم به طراحی دوباره فروشگاه اپ گالری گرفت تا رابط کاربری آن و ظاهرش را بهینه تر کند که با بازخوردی مثبت نیز روبرو شد.

رابط کاربری اپ گالری

این رابط کاربری و امکانات فروشگاه قادر است با توجه به موقعیت مکانی هر کاربر، محتوای متناسب با آن را پیشنهاد دهد تا کاربر به راحتی بتواند از بین هزاران بازی، اپلیکیشن و برنامه های مختلف آن چه را که کارایی بیشتری برایش دارد را پیدا کرده و به نصب آن بپردازد.

واضح ترین تغییری که در نگاه اول میتوان آن را به راحتی تشخیص داد بزرگتر شدن آیکون اپلیکیشن ها و نوشته ها است. همچنین میبینیم که دو بخش Featured و Categories وجود دارد که در تب Featured اپلیکیشن ها در قابل کاشی یا کارت مانند در معرض نمایش قرار دارند.

با توجه به بررسی انجام شده متوجه شدیم که کشورهای "سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، رومانی، چک، لهستان، بلغارستان، ترکیه، اتریش، لیتوانی، اوکراین و مجارستان" کشورهایی هستند که در حال حاضر مشمول این آپدیت شده اند. به مرور زمان قرار است این تغییرات و آپدیت و خدمات جدید برای سایر کشورهای دیگر نیز منتشر شود.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...