فضای ابری هواوی Huawei Mobile Cloud

فضای ابری هواوی Huawei Mobile Cloud
29 بهمن

فضای ابری Cloud

فضای ذخیره سازی همیشه برای کاربران جزء مواردی بوده است که کم و بیش با آن دست و پنجه نرم کرده اند و برخی مواقع به دلیل خرابی و یا از کار افتادن هارد دیسک سیستم، اطلاعات بسیاری را چه مهم و چه غیر مهم را از دست داده اند. گاهی این اطلاعات با مراجعه به مراکز تخصصی تعمیر هارد دیسک و بازگردانی و ریکاوری آنها برگشته است اما ریسک چنین مواردی و دردسرهایی که با خود به دنبال دارد و از همه مهم تر هزینه سنگینی که بازگردانی اطلاعات روی دستمان میگذارد گاها به قیمت خرید یک هارد دیسک جدید تمام میشود.

اما سال هاست که کمپانی های مختلف نظیر گوگل، مایکروسافت، سامسونگ ، اپل و ... که پیشرو در زمینه تکنولوژی بوده و هستند، فضایی تحت عنوان فضای ابری را در اختیار کاربران قرار دادند تا کاربر بتواند اطلاعات مهمی که در دستگاهش دارد را در صورت نیاز خصوصا مواقعی که با کمبود فضا در گوشی، لپ تاپ و یا هر دستگاه دیگری مواجه شد به آن فضا انتقال دهد. اما فضای ابری چیست؟ فضای ابری یک فضایی است در سرورهای کمپانی های مختلف که به صورت مجازی و از طریق اکانت هر کاربر به آن دسترسی دارد و با آپلود اطلاعاتش به آن و در مواقع نیاز دانلود آنها بهشان دسترسی خواهد داشت. به صورت پیش فرض معمولا هر کدام از آنها 5 گیگابایت فضا را در اختیار کاربران قرار میدهند و هر کاربر بسته به نیاز خود و کاربری‌ای که دارد میتواند با پرداخت هزینه‌ای مشخص برای دسترسی به فضای بیشتر اقدام نماید.

فضای ابری هواوی Huawei Mobile Cloud

اما هواوی پس از رونمایی از سرویس های موبایل هواوی، امکانی را در اختیار کاربرانش قرار داده است تحت عنوان فضای ابری هواوی Huawei Mobile Cloud که برای استفاده از این قابلیت نیازمند ثبت نام و ساخت یک اکانت هواوی یا همان آیدی هواوی (Huawei ID) هستیم و پس از ایجا این حساب به راحتی میتوانیم به فضای ابری هواوی دسترسی داشته باشیم و هر اطلاعاتی که خواستیم نظیر عکس‌ها، ویدیوها، اسناد، مخاطب‌ها و هر چیز دیگری را به Huawei Mobile Cloud منتقل کرده و در زمان نیاز به آنها مراجعه کنیم.

همچنین دیگر قابلیت فضای ابری این است که میتوانیم اطلاعات مشخصی را که در سیستم محل کار یا خانه داریم را به فضای ابری هم انتقال داده و در جایی دیگر که دسترسی به سیستم نداشتیم با گوشی و یا هر دستگاه دیگری به آنها دسترسی داشته باشیم.

فضای ابری هواوی

هواوی به کاربران اجازه میدهد تا گالری گوشی خود را با فضای ابری اختصاصی‌اش سینک یا همگام سازی نمایند و فضای بیشتری را در حافظه داخلی گوشی در اختیار داشته باشند. برای این کار فقط کافیست که در منو Cloud در بخش تنظیمات گوشی هوشمند هواوی خود گزینه Sync Gallery را فعال نمایید تا با هر بار وصل شدن به اینترنت این اطلاعات در فضای ابری آپلود شوند. امکان خوبی که وجود دارد این است که شما میتوانید به صورت مشخص، تعیین کنید که کدام آلبوم را مد نظر دارید تا فقط همان آلبوم و یا آلبوم های انتخاب شده توسط شما با فضای ابری هواوی سینک شود.

با رفتن به بخش تنظیمات گوشی از طریق آدرس  " Settings -> Log in with Huawei ID -> Cloud -> Cloud Backup -> Backup option "میتوانید بکاپ گیری خودکار را فعال نمایید تا هر بار که به وای فای یا اینترنت متصل شدید بصورت اتوماتیک بکاپ تهیه نماید.

فضای ابری هواوی هم مانند سایر فضاهای ابری دیگر به صورت پیش فرض 5 گیگ فضا را در اختیار کاربران قرار میدهد و در صورت نیاز میتوانید با رفتن به " Settings -> Log in with Huawei ID -> Cloud -> Upgrade Cloud Storage Space " اشتراک مورد نظرتان را انتخاب کرده و بعد از زدن گزینه Buy به خرید آن بپردازید.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...