شایعاتی درباره صفحه نمایش آيفون 13

شایعاتی درباره صفحه نمایش آيفون 13
29 بهمن

شایعات پیرامون آيفون 13

همه ساله کمپانی های مختلف که در راس آنها هواوی، سامسونگ، اپل و ... قرار دارند طی رویدادی از گوشی های پرچمدار و جدید خودشان رونمایی میکنند و تا یک سال بعد که پرچمداران جدید رونمایی شود گمانه زنی ها و شایعات بسیاری را به دنبال دارند که بعضی از آن شایعات درست از آب در می‌آیند و بعضی هرگز به واقعیت نمیپیوندند.

حال در پی شایعات منتشر شده دو خبر که هنوز هیچ تایید رسمی ای درباره آن ها به گوش نرسیده است درباره صفحه نمایش آیفون 13 در سراسر اینترنت در حال گسترش است.

صفحه نمایش همیشه روشن Always on Display

اولین شایعه درباره صفحه نمایش همیشه روشن یا Always on Display و نرخ نوسازی 120 هرتزی است که مصرف باتری به مراتب کمتری را ارائه میدهد. این ویژگی یعنی صفحه نمایش همیشه روشن را سال‌هاست در گوشی های اندرویدی شاهد هستیم و در بسیاری از گوشی ها تنوع بسیاری در رابطه با نوع به نمایش گذاشتن موارد مختلف نظیر ساعت، تاریخ و انواع نوتیفیکیشن ها را کاربر میتواند شخصی سازی کند و به شکل دلخواهش ببیند.

از مزیت هایی که صفحه نمایش همیشه روشن در اختیار کاربر قرار میدهد، علاوه بر نمایش ساعت، اعلان ها یا همان نوتیفیکیشن ها است که کاربر بدون آنکه لمسی با گوشی داشته باشد و بدون آنکه نیاز باشد تمام صفحه با نور زیاد روشن شود و باتری را تحت تاثیر قرار دهد میتواند از آنها مطلع شود.

اما در رابطه با صفحه نمایش همیشه روشن برای آیفون 13 شنیده ها حاکی از آن است که تنها ساعت و مقدار شارژ باتری را به کاربر نمایش خواهد اما در صورت تمایل کاربر میتواند نمایش اعلان ها یا همان نوتیفیکیشن ها را هم مشاهده کند.

آیفون 13

حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش

شایعه بعدی درباره آیفون 13 (iPhone 13) که منتشر شده است خبر از حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش میدهد. این مورد هم ویژگی‌ای است که چند سالی است در گوشی های اندرویدی خصوصا سامسونگ و هواوی شاهدش هستیم که پس از طی چند سال و تجربه موارد مختلف به یک تکامل و بلوغ خوبی رسیده است و عملکرد بسیار عالی را ارائه میدهند.

پس از اینکه گوشی های هوشمند به سمت تمام صفحه بودن و بدون هیچ دکمه و حاشیه ای روانه بازار شدند، حسگر اثر انگشت که روی آن دکمه فیزیکی کار گذاشته میشد، در گوشی های اندرویدی به پشت گوشی ها و یا دکمه پاور کنار دستگاه ها منتقل شد و پس از آن به صفحه جلویی و زیر صفحه نمایش نقل مکان کرد که تکنولوژی جدید و بسیار هیجان انگیزی محسوب میشد. اما اپل پس از تمام صفحه کردن گوشی های هوشمندش تصمیم به حذف همیشگی حسگر اثر انگشت گرفت و باز کردن قفل صفحه را با فیس آیدی جایگزین کرد و در کنار آن پین کد های همیشگی که فیس آیدی های اپل از امنیت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند و بی نقص عمل میکنند. اما حذف حسگر اثر انگشت و اجبار آن برای استفاده از فیس آیدی و پین کد شاید به مذاق همه خوش نیاید، به همین دلیل است که هر سال پیش از رونمایی گوشی های جدید اپل iPhone از بین شایعاتی که منتشر میشود قطعا به حسگر اثر انگشت نیز اشاره میشود.

اما  با توجه به سیاست های دیده شده از اپل هیچ بعید نیست که پس از حذف یک مورد یا ویژگی در محصولاتش خصوصا گوشی های هوشمند بخواهد آن را برگرداند، اما حسگر اثر انگشت جز آن دست مواردی است که با توجه به رواج پیدا کردنش در بین پرچمداران و گوشی های عرضه شده به بازار توسط سایر کمپانی‌ها، احتمال دارد اپل هم به این سمت کشیده شود.

اما برای هر دوی این شایعات در خصوص ویژگی های صفحه نمایش اپل در سال 2021 باید منتظر مراسم رونمایی از آنها باشیم تا ببینیم کدام یک از شایعات به حقیقت میپیوندند.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...