آغاز استفاده عمومی اینترنت 5G به تایید وزیر ارتباطات

آغاز استفاده عمومی اینترنت 5G به تایید وزیر ارتباطات
28 بهمن

رونمایی از سایت اینترنت 5G ایرانسل در بوستان آب و آتش

در تاریخ یکم مرداد ماه سال 99 این شرکت ایرانسل بود که با راه اندازی سایت 5G در محل پژوهشگاه ارتباطات و فناوری بعنوان نخستین اپراتور برای این عملیات نام گرفت. راه اندازی این سایت در ساختمان اصلی شرکت ایرانسل، مرکز تحقیقات مخبرات و همچنین دانشگاه تربیت مدرس ادامه یافت که بیشتر جنبه تحقیقاتی را به ارمغان آوردند.

اما امروز سه شنبه، صبح روز بیست و هشتم بهمن ماه سال 1399 با حضور آقای آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در نمایشگاه اینترنت اشیاء که ششمین دوره خودش را تجربه میکند در پارک آب و آتش تهران جهت استفاده عمومی از چهارمین سایت نسل پنجم اینترنت همراه 5G ایرانسل رونمایی شد.

رونمایی از سایت اینترنت 5G ایرانسل

به گفته آذری جهرمی افتتاح این سایت شروعی برای توسعه اینترنت نسل پنجم برای استفاده مشترکین خانگی خواهد بود. همچنین وزیر ارتباطات در پی وعده دسترسی مشترکان خانگی به اینترنت نسل پنجم 5G در سال جاری افزود "سایت راه اندازی شده در پارک آب و آتش تهران نخستین سایت عملیاتی میباشد که برای توسعه و گسترش دسترسی عمومی فعال شده است و 5G متناسب با برنامه ریزی اپراتورها و به مرور برای مشترکین خانگی توسعه خواهد یافت".

بنا به گفته آذری جهرمی، افتتاح سایت تجاری ایرانسل جهت دسترسی عمومی میتواند نظر شرکت مخابرات را برای اصلاح تصمیماتش در رابطه با به انحصار در آوردن شبکه فیبری برگرداند. وی اضافه کرد " در پنج استان پهنای باند بی تو بی (B2B) به وسیله اپراتور ایرانیان نت در حال ارائه است و انحصار شرکت مخابرات در این استان ها از بین رفته است. شهرداری با دریافت پروانه نزدیک به 70 مرکز مخابراتی را باید ایجاد کند تا شرکت ها بتوانند برای توسعه زیرساخت هایشان از ظرفیت مکانی شهرداری اسفاده کنند.

اما پس از رونمایی از سایت توسعه شبکه 5G ایرانسل در بوستان آب و آتش تهران اهداف بعدی تاسیس این سایت در شهرهای کیش، مشهد و شیراز در اسفند ماه سال جاری است.

روز گذشته وزیر ارتباطات در توییتر خود پستی را منتشر کرد که از حضور خود در نمایشگاه امروز خبر داد  و اعلام کرد تا قبل از پایان سال جاری، ایرانسل سایت های شبکه اینترنت نسل پنجم 5G را در شهرهای مشهد، کیش و شیراز راه اندازی خواهد کرد.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...