هواوی همچنان رتبه اول در چین

هواوی همچنان رتبه اول در چین
18 بهمن

هواوی همچنان رتبه اول در چین

هر ساله شرکت های مختلف و کمپانی های بزرگ و کوچک در صنعت های مختلف از شرکت های بازی سازی و فیلم سازی گرفته تا کمپانی های تولید کننده قطعات و سخت افزارها خصوصا گوشی های موبایل آماری تحت عنوان مقدار فروش خودش را در اختیار رسانه ها قرار میدهند.

حال شرکت آماری Canalys که از اعتبار بسیار بالایی هم برخوردار است، هفته گذشته آمار رسمی بازار پر طرفدار و غنی گوشی های هوشمند را در چین اعلام نمود که در ادامه به آن میپردازیم.

در پی اعلام رسمی آمار گوشی های هوشمند در کشور چین توسط این شرکت مشخص شد که هواوی همچنان در رتبه اول و محبوب ترین برند تولید گوشی های هوشمند در بین کاربران و مردم است. در ادامه و رتبه های بعدی به ترتیب برندهای اوپو، ویوو، شیائومی و اپل قرار دارند.

آمار فروش هواوی در سه ماه پایانی سال

در طی سه ماه پایانی سال 2020 در مجموع چیزی حدود 84 میلیون گوشی هوشمند فقط و فقط در کشور چین به فروش رسیده است اما با این حال این آمار نزدیک به 4 درصد نسبت به همین زمان در سال گذشته خود یعنی 2019 کاهش داشته است.

در مجموع 12 ماه سال 2020 رقمی حدود 330 میلیون دستگاه گوشی در چین به فروش رسیده است که نسبت به 12 ماه سال 2019 کاهشی 11 درصدی را تجربه کرده است. به طور قطع مهمترین عامل این کاهش شیوع بیماری کرونا بوده است.

در بازه ی سه ماه پایانی سال 2020 سهم کمپانی هواوی به همراه آنر نزدیک به 19 میلیون دستگاه فروش در چین بوده است. این مقدار 22 درصد از آمار کل فروش است که هواوی از آن خود کرده است.

هواوی همچنان رتبه اول در چین

برند محبوب و پر طرفدار اپل که در کشور ما هم طرفدارهای زیادی را دارد در کشور چین و در همین دوره زمانی ذکر شده، آمار فروش 15 میلیونی را ثبت کرده است و در رتبه پنجم قرار گرفته است. شیائومی هم با فروش 12 میلیونی اش در رتبه چهارم نیز جای گرفته است. برندهای اوپو و ویوو هر کدام به ترتیب 17.2 و 15.7 میلیون دستگاه در این کشور فروش را تجربه کرده اند.

این آمارها نشان دهنده آن است که با وجود تحریم ها و محدودیت های دسترسی که برای هواوی لحاظ گردید آن چنان که گمانه زنی میشد تاثیر منفی بر روی هواوی نداشته است و همچنان با سرویس هایی که ارائه میدهد و محصولات با کیفیت خود نزد کاربران محبویت خاصی را تجربه میکند و به فرمانروایی در بازار کشور خودش ادامه میدهد. پیش بینی میشود هواوی در سال جاری با عرضه گوشی های جدید خود مانند Y9a بتواند به همین روال و کما بیشتر از سال گذشته ادامه دهد و روند صعودی پیش بگیرد.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...