برنامه‌های هواوی برای سیستم‌عامل هارمونی

برنامه‌های هواوی برای سیستم‌عامل هارمونی
11 بهمن

در تاریخ 10 سپتامبر سال 2020 هواوی نسخه دوم سیستم عامل اختصاصی اش تحت عنوان هارمونی 2.0 ( Harmony OS 2.0 ) را عرضه کرد.

با توجه به سرمایه گذاری انجام شده روی این پروژه عظیم و استقبال خوب سازندگان و حمایت های خوبی که از آن بخصوص در کشور چین از آنها شده است پیش بینی میشود که تا پایان سال 2021 چیزی حدود 300 الی 400 میلیون دستگاه مختلف از سیستم عامل هارمونی بهره ببرند.

اخبار و شایعات بسیار زیادی پیرامون طراحی و توسعه Harmony OS منتشر شد مبنی بر جایگزینی هارمونی برای اندروید در دستگاه های هواوی چرا که این شرکت مورد تحریم آمریکا و کمپانی گوگل قرار گرفته است و شاید دیر یا زود همکاری این دو کمپانی در قبال سیستم عامل اندروید هم به پایان برسد. اما این اخبار توسط هواوی رد شد و طی گزارش های منتشر شده از این کمپانی، کارهای طراحی و توسعه سیستم عامل هارمونی از سال 2016 آغاز شده است و ارتباطی به پرونده بین هواوی و گوگل ندارد. ضمن این که این تحریم ها فقط شامل سرویس های گوگل بوده است نه سیستم عامل اندروید.

سیستم‌عامل هارمونی برای همه چیز

اما میتوان چشم اندازی را برای هواوی تصور کرد که چه با وجود تحریم ها و یا حتی افزایش آنها و چه حل مشکلاتش با گوگل، هارمونی را به نقطه اوجی برساند و چنان بال و پر به آن بدهد که با اقتدار این سیستم عامل را جایگزین نه فقط اندروید بلکه هر سیستم عاملی که روی هر دستگاه هوشمندی که کار گذاشته شده است شود.

سیستم‌عامل هارمونی

البته که به گفته خودشان هواوی رقیبی برای اندروید و یا iOS نبوده و همگی در کنار یکدیگر به کارشان ادامه خواهند داد چرا که هم اکنون طیف وسیعی از کاربران با این سیستم عامل ها اخت گرفته اند و بازرا بسیار وسیعی را در بر دارند، پس رقابت با این دو شاید کمی دشوار باشد. پس راه حل هواوی برای این مسئله چیست؟

به گفته‌ی مدیر رسانه‌ای کمپانی هواوی، سیستم عامل هارمونی تنها برای گوشی های هوشمند طراحی نشده اند، هارمونی سیستم عاملی است برای تمام دستگاه های هوشمندی که این روزها و هر دستگاه هوشمندی که در آینده نزدیک و دور به بازار عرضه خواهد شد می‌باشد. هر شی و یا وسیله‌ای که به نوعی با اینترنت کار می‌کنند می‌توانند به هارمونی مجهز شوند. لوازم خانگی هوشمند مانند یخچال و تلویزیون و ... و گجت‌های پوشیدنی مثل ساعت های هوشمند که این روزها جایگاه ویژه ای در بین کاربران پیدا کرده اند.

این برنامه بلند مدت تعیین شده از سوی هواوی نویدبخش روزهای جذابی برای لوازم هوشمند و کاربرانش و همچنین خود هواوی ست چرا که با یکپارچگی و همگون بودن لوازم و تجهیزات مواجه خواهیم شد و تجربه متفاوتی را به ارمغان خواهد آورد.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...