هواوی و اپلیکیشن های ایرانی

هواوی و اپلیکیشن های ایرانی
10 دی

اپلیکیشن های ایرانی برگ برنده هواوی

همانطور که در مطلب سرویس های موبایل هواوی ذکر شد، هواوی با این سرویس توانسته رشد بسیار خوبی را تجربه کند و همچنین استقبال بسیار خوبی از طرف توسعه دهندگان اپلیکیشن در AppGallery را شاهد بودیم. اما این موضوع که اپلیکیشن ها و برنامه های پرکاربرد ایرانی به صورت کامل با این سرویس سازگاری پیدا کرده اند برای کاربران ایرانی هواوی خبر بسیار خوبی میتواند باشد.

در ایران به دلیل قیمت بسیار رقابتی و کیفیتی مشابه برندهای برتر در بازار، هواوی طرفداران و کاربران بسیاری را توانسته بدست آورد، کاربران گوشی های هوشمند و تبلت هواوی، قطعا بابت این موضوع خوشحال خواهند بود.

یکی از مشکلات بسیار مهمی که کاربران ایرانی دارند، دسترسی به اپلیکیشن ها و دانلود و استفاده از آنها است، این موضوع در دارندگان گوشی های آیفون و برند اپل نمود بیشتری دارد چرا که تحریم های سفت و سخت ایران از طرف این کمپانی باعث شده است تا هیچ یک از اپلیکیشن های ایرانی در اپ استور نتوانند حضور داشته باشند و از چند سال پیش تقریبا بخشی از این برنامه ها دسترسی شان قطع شد ولی همچنان اپ های بانکی به کارشان ادامه میدادند که به طور کلی چه برنامه هایی مثل سیب‌اپ و سیبچه و ... و مهمتر از همه اپ استور اصلی هیچ برنامه ایرانی ای در آن وجود ندارد. اما بسیاری از اپ های مهم ایرانی مثل موبایل بانک ها همچنان با مشکلاتی کم و بیش و حتی از طریق وب قابل استفاده هستند.

در سیستم عامل اندروید اوضاع بسیار متفاوت است و اپلیکیشن های ایرانی در استور رسمی حضور دارند و کاربران این سیستم عامل با مشکل خاصی مواجه نیستند. البته که برای برخی اپ ها و بازیهای خارجی مثل Call of Duty Mobile نیاز به فیلتر شکن و یا تعویض کشور اکانت خود دارند.

هواوی و اپلیکیشن های ایرانی

پیشرفت App Gallery

مطابق گفته ی هواوی، فروشگاه اختصاصی آنها یعنی اپ گالری چیزی حدود 700 میلیون کاربر فعال در دوماه را توانسته است کسب کند تا بعد از اپل و گوگل سومین مارکت اپلیکیشن موبایل باشد.

اپ های ایرانی سازگار با HMS یا همان سرویس های موبایل هواوی به تعداد 30 اپلیکیشن پرکاربرد رسیده است که، همراه بانک ملت، مسیریاب بلد، دیجیکالا، همراه من، ایرانسل من، دیوار، تاپ، آپ، هفت هشتاد، تلوبیون، آپارات،بله، شیپور، فیلیمو، همراه بام ملی، همراه کارت، روبیکا و ... از جمله برنامه‌های محبوب و پرکاربرد است.

دو برنامه کاربردی دیگر یعنی اسنپ و تپسی هم سازگاری کامل را بدست آورده اند و هم اکنون در کافه بازار قرار دارند و به زودی به App Gallery اضافه خواهند شد.

به زودی شاهد اضافه شدن و بیشتر شدن تعداد این اپلیکیشن ها خواهیم بود و کاربران پر تعداد ایرانی اعم از گوشی های موبایل و تبلت های هواوی پشتیبانی بهتری را تجربه خواهند کرد تا لذت استفاده از محصولات هواوی برایشان دو چندان شود.

 

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...