بازی ایرانی خونه به خونه ؛ قسمت اول از سری مقاله های معرفی بازی ایرانی

بازی ایرانی خونه به خونه ؛ قسمت اول از سری مقاله های معرفی بازی ایرانی
9 دی

بازی ایرانی خونه به خونه

یادم می‌آید زمانی که بچه بودیم در هفته‌نامه‌ها و مجلات مخصوص کودکان صفحاتی وجود داشت که یک سری نقطه شماره‌گذاری شده را با متصل کردن نقاط به ترتیب شماره آن‌ها درنهایت تصویری حاصل می‌شد که شکل یک حیوان و یا هر شکل دیگری بود، بعد از وصل کردن نقاط به هم و شکل به‌دست‌آمده آن را رنگ‌آمیزی می‌کردیم و نقاشی را کم‌کم به کودکان آموزش می‌داد. بازی ایرانی خونه به خونه همان چیزی است که ما در بچگی روی کاغذ با مداد نقاشی می‌کردیم، حال باید در صفحه موبایل یا تبلت کودکان با دستی خالی از قلم این کار را انجام دهند.

درست است که در عصر جدیدی از تکنولوژی قرار داریم ولی به‌شخصه به‌عنوان نویسنده این مقاله معتقدم یک سری کارها نظیر همین نقاشی کردن در سنین پایین برای انسان‌ها حالت استاندارد گذشته خود را حفظ کند بهتر است تا اینکه وارد دنیای تکنولوژی شود.

معرفی بازی ایرانی خونه به خونه

بازی ایرانی خونه به خونه یک بازی آموزشی برای کودکان است که در آن کودک با وصل کردن نقاط به یکدیگر در نهایتاً با اسامی و شکل تعدادی از حیوانات و وسایل نقلیه آشنا می‌شود. درعین‌حال این بازی به کودک کمک می‌کند تا شمارش اعداد از ۱ تا ۱۰ را هم یاد بگیرد.

خونه به خونه

در طول بازی از موسیقی‌هایی متناسب با موفقیت یا عدم موفقیت کودک در تکمیل طرح‌ها استفاده‌شده تا اثر ترغیبی بر کودک داشته باشد و او را به ادامه بازی وادارد. درعین‌حال تلاش شده با استفاده از گرافیک بازی و جذابیت و هارمونی رنگ‌ها در کودک شادابی ایجاد شود.

جهت حمایت و رشد هرچه بیشتر بازیسازان ایرانی و دیده شدنشان، بد نیست گهگاهی هر کس که این توانایی را در رسانه خودش دارد، اسمی از آنها بیاورد و یا معرفی کند تا زحمات این عزیزان مورد قدردانی قرار گیرد.

تصمیم گرفتم از این پس هفته ای یک مطلب را به معرفی بازی‌های ساخته شده توسط بازیسازان ایرانی بپردازم و امیدوارم از آنها لذت ببرید.

بازی ایرانی خونه به خونه توسط استودیو بازی سازی بازیز و با استفاده از موتور unity ساخته‌شده و هم‌اکنون برای سیستم‌عامل اندروید در دسترس است.

منبع  www.ircg.ir

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...