لذت کار با دستیار صوتی هوشمند اپل ؛ سیری (Siri)

لذت کار با دستیار صوتی هوشمند اپل ؛ سیری (Siri)
9 دی

دستیار صوتی هوشمند سیری  (Siri)

وقتی برای اولین بار سیری ( siri ) را در گوشی خودم فعال کردم شروع به کار با آن کردم واقعاً احساس عجیب و خوبی داشت. اینکه با یک دستیار صوتی صحبت کنم و برای هر سؤال من یک جواب داشته باشد واقعاً حیرت‌انگیز است. اولین کاری که از آن خواستم برای من انجام دهد برقراری تماس با برادرم بود و وقتی بعد از گفتن این دستور من متوجه شد و تماس را برقرار کرد دو حس تعجب و خوشحالی در وجودم قاطی شده بود.

در ادامه به قابلیت‌های سیری که از هوش مصنوعی استفاده می‌کند خواهیم پرداخت اما در ابتدا نحوه‌ی فعال کردن آن را آموزش می‌دهیم.

نحوه فعال کردن  Siri

برای این کار به بخش تنظیمات یا همان Settings رفته سپس به قسمت Siri & Search وارد شوید و همانند تصویر زیر سه گزینه Listen to “Hey Siri” و Press Home for Siri و Allow Siri When Locked را فعال کنید.

سیری

گزینه اول برای این است که شما با گفتن “Hey Siri” این دستیار صوتی آماده ‌به ‌کار می‌شود تا با شما تعامل داشته باشد.

گزینه دوم هم با فشردن و نگه‌داشتن دکمه هم در آیفون‌های 8 و ماقبل این امر امکان ‌پذیر خواهد بود.

گزینه سوم هم وقتی گوشی شما قفل باشد Siri بتواند فرمان شما را اجرا کند.

لذت کار با  Siri

بعد از فعال کردن Siri و کار کردن با آن متوجه لذت کار با آن می‌شوید و متوجه می‌شوید که چقدر هم می‌تواند کاربردی باشد.

به‌ عنوان‌ مثال در حال رانندگی هستید و می‌خواهید برای کسی اس‌ام‌اس بفرستید و نمی‌توانید این کار انجام دهید Siri با دستور صوتی شما این عمل را انجام خواهد داد.

در حال انجام کاری هستید و دستتان کثیف است و می‌خواهید باکسی تماس برقرار کنید.

شاید بخواهید بدانید بهترین مسیر برای شما که در حال رانندگی هستید کدام است؟

می‌خواهید با دوستانتان به رستورانی بروید و برای آنجا می‌خواهید رزرو کنید و یا حتی شاید بخواهید بدانید کدام رستوران بهترین برگر را سرو می‌کند؟

قصد رفتن به سینما دارید و می‌خواهید بلیت تهیه کنید؟ به راحتی با دستورهای صوتی شما سیری برایتان این کار را انجام میدهد.

از همه جالب‌تر اینکه برای هر پرسش شما سیری جوابی دارد که یا آن را خودش به شما جواب می‌دهد یا لینک مربوط به سؤال شما را پیش رویتان قرار می‌دهد تا با باز کردن آن لینک بتوانید به جواب دست پیدا کنید.

سیری می‌تواند مثل ماشین‌حساب برای شما عمل کند و از اون بپرسید به ‌عنوان ‌مثال می‌خواهید بدانید حاصل تفریق دو عدد 1397 و 358 چه عددی می‌شود، مطابق شکل زیر می‌بینید که سیری آن را به ‌سرعت حساب کرده و پاسخ را به شما اعلام می‌کند.

سیری

سیری برای شما تبدیل واحد هم انجام می‌دهد که شاید برای بعضی‌ها خیلی کاربردی باشد.

با سیری شما می‌توانید آلارم مخصوص خود را تنظیم کرده و دیگر نیازی به رفتن به اپلیکیشن آن و انجام آن به‌صورت دستی نداشته باشید.

اطلاعات پرواز برای کسانی که به ‌واسطه موقعیت شغلی‌شان زیاد سفر می‌کنند بسیار مورد نیاز است اما وقتی از طریق سیری بتوانید تمام این اطلاعات را به دست آورید بسیار خوشحال‌کننده است.

پخش کردن موسیقی مورد نظرتان چه در موزیک پلیرتان چه در اینترنت، فقط کافیست اسم آهنگ مورد نظر را به سیری بگویید برای شما پخش کند.

سیری

و هزاران موارد دیگر که سیری می‌تواند برای شما انجام دهد جز مزایای این دسیار صوتی هوشمند است که شاید در آینده به باقی آن‌ها هم اشاره‌کنیم.

در مطالب آینده سایر دستیارهای صوتی مانند بیکسبی، دستیار صوتی هواوی (اضافه شده در سرویس‌های موبایلی هواوی) و ... را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...