سرویس های موبایل هواوی چیست ؟

سرویس های موبایل هواوی چیست ؟
2 دی

سرویس های موبایل هواوی

اتفاقی که بعد از ایجاد اختلافات بین این کمپانی و آمریکا رخ داد و در پی آن محدودیت‌هایی که گریبانگیرش شد را می‌توان سکوی پرتابی برای هواوی دانست که اعضای آن و کاربران و هوادارانش باید به خود ببالند.

سنگین‌ترین ضربه برای هواوی از دست دادن همکاری با یکی از ابرقدرت‌های جهان یعنی کمپانی گوگل بود که در پی آن گوگل تمام دسترسی‌های سرویس موبایلی‌اش را برای هواوی محدود کرد.

قطعا این ضربه مهلک قدرت آن را دارد که یک کمپانی چه بزرگ و چه کوچک را طوری زمین بزند که دیگر آینده روشنی در برابرش نبیند و مجبور به کنار کشیدن کند.

اما این اتفاق برای هواوی برعکس بود و این محدودیت سنگین باعث شد آنها در صدد راه‌اندازی سرویس‌های موبایلی هواوی برآیند. رونمایی از این سرویس جان تازه‌ای برای تمام اعضا و کاربرانش بود تا بتوانند افق‌های روشنی که انتظارش را داشتند محو نشود.

هواوی برگ برنده خودش یعنی HMS را ارائه کرد و در آن مجموعه‌ای کامل از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌هایی که به طور اختصاصی برای دستگاه‌های هواوی طراحی شده‌اند وجود دارد. گفته شده، حتی اگر در آینده هواوی بتواند به سرویس‌های گوگل دسترسی داشته باشد اما همچنان به روند توسعه سرویس ‌های موبایل هواوی ادامه خواهد داد.

موضوع بسیار مهم و شائبه برانگیزی که وجود داشت این بود که هواوی دیگر نمی‌تواند از سیستم‌عامل اندروید که صاحب آن گوگل است را در اختیار داشته باشد، اما این نکته وجود دارد که سیستم‌عامل اندروید به دلیل open source (منبع باز) بودنش در انحصار هیچ شرکت و کمپانی نبوده و نیست، پس هواوی هیچ مشکلی برای استفاده از این سیستم‌عامل بر روی دستگاه‌هایش ندارد.

در ادامه مسیر هواوی به فکر راه‌اندازی، ساخت و توسعه سیستم‌عامل اختصاصی خودش یعنی هارمونی افتاد که در مطالب بعدی به آن خواهیم پرداخت.

 

سرویس‌های موجود در HMS

اما چه سرویس‌هایی در سرویس‌ های موبایل هواوی وجود دارند؟

اولین سرویس که مهمترین و بنیان سرویس‌ های موبایل هواوی است آی دی هواوی یا همان Huawei ID می‌باشد.

چیزی که سال‌هاست در گوشی ها و دستگاه‌های اپل و سامسونگ شاهدش هستیم، حال هواوی این سرویس را جز واجباتش کرده که بسیار مفید هم هست.

شناسه کاربری و داشتن هویت اختصاصی برای دستگاه‌های هواوی مثل همه اکانت‌های دیگر است، شما در آن ثبت‌نام میکنید و اطلاعات شخصیتان را وارد می‌کنید. از این پس می‌توانید از امکانات و خدمات سرویس ‌های موبایل هواوی به راحتی استفاده کنید.

لازم به ذکر است که ساخت این آی دی با آی‌پی ایران به راحتی قابل انجام است که برای کاربران ایرانی میتواند خوشایند باشد.

دیگر ویژگی سرویس‌ های موبایل هواوی یعنی فضای ابری هواوی جز موارد بسیار کارآمد برای کاربران خواهد بود، همانطور که این ویژگی در فضای ابری اپل (iCloud) و فضای ابری گوگل (Google Drive) کارآمد و جذاب است در هواوی هم این موضوع صادق است.

همانند سایر فضاهای ابری، هواوی به شما 5 گیگ فضا برای ذخیره انواع اطلاعات نظیر عکس، ویدیو، مخاطبین و ... را به طور رایگان میدهد و برای استفاده از فضای بیشتر باید هزینه کنید. کاربران هواوی میتوانند با پرداخت مبلغی این فضا را تا نزدیک به 2 ترابایت هم افزایش دهند.

شاید مهمترین بخش برای هواوی بخش App Gallery باشد، بخشی که هواوی نزدیک به یک میلیارد دلار هزینه و سرمایه گذاری کرده است تا اپلیکیشن‌های این فروشگاه تولید و توسعه یابند. در حال حاضر این استور با بیش از 500 میلیون کاربر فعال به کارش ادامه می‌دهد که می‌تواند موضوع خوشحال کننده‌ای برای اعضای هواوی باشد.

اپ گالری یا همان فروشگاه نرم‌افزار‌های هواوی مجموعه‌ای کامل از اپ‌ها و سرویس‌های مورد نیاز یک کاربر را در خود دارد. قابلیت Quick Apps ویژگی بسیار جذابیست که به شما اجازه میدهد اپلیکیشن‌های بدون اینکه نصب کنند، با استفاده بسیار کمی از بخش حافظه اجرا کنید.

مرورگر هواوی (Huawei Browser) موجود در سرویس‌ های موبایل هواوی یک مرورگر با فضایی امن برای جستجو و وبگردی را در اختیار کاربرانش قرار می‌دهد. اپلیکیشنی واجب برای هر دارنده گوشی هوشمند که باید رابط کاربری مناسبی داشته باشد چرا که هر کاربر به احتمال زیاد استفاده زیادی از آن خواهد داشت.

دستیار هواوی (Huawei Assistant) موجود در سرویس‌ های موبایل هواوی قطعا عملکردی به کارآمدی سیری در اپل و بیکسبی سامسونگ ندارد اما با آن میتوانید از طریق فرامین صوتی کارهای مختلفی را انجام دهید و از کار با آن لذت ببرید.

موزیک پلیر هواوی (Hauwei Music) هم دیگر اپلیکیشن پیشفرض و کاربردی در سرویس‌ های موبایل هواوی برای هر کاربر است که فضایی جذاب و مناسب برای ایجاد پلی لیست مورد علاقه‌تان می‌باشد، تا با کیفیتی بالا به گوش کردن موسیقی بپردازید.

برنامه و اپلیکیشن‌های کاربردی بسیاری وجود دارد که هواوی خیلی خوب از پس تولید و توسعه همه آنها برآمده تا کاربرانش نهایت رضایت را داشته باشند، در ادامه به معرفی سایر اپ‌ها نیز می‌پردازیم.

0 مقایسه محصولات
لطفا چند لحظه صبر کنید...